Особистий кабінет

Новини

30.09.2014

Найбільше дітей в цьому році усиновили з Донецької області

Прес-реліз 
г. Киев 
30 вересня 2014 

166 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, за 8 місяців 2014 усиновили з інтернатних установ Донецької області. Такі дані під час прес-конференції до Дня усиновлення озвучила Дар'я Касьянова, керівник програми «Сирітству-ні» фонду Ріната Ахметова та напряму «Евакуація» Гуманітарного штабу при фонді. На другому місці за показниками усиновлення - Миколаївська, потім Одеська та Дніпропетровська області. З установ Луганської області всього за 2014 усиновили 59 дітей. 

За словами Дар'ї Касьянової, коли на Сході почався конфлікт, і не було можливості евакуювати дітей з інтернатів, дітей забирали найближчі родичі, їх влаштовували в прийомні сім'ї та дитячі будинки сімейного тип. «Прийомні сім'ї готові були забирати дітей з небезпечного регіону навіть розуміючи, що не зможуть отримувати перший час державні виплати, оскільки в Донецькій, Луганській областях робота казначейств і служб заблокована. Традиційно найбільше брали дітей в сім'ї жителі Львівської, Івано-Франківської, Дніпропетровської, Полтавської областей. Іноді дітей всиновлювали буквально під кулями. Так, нам відомий приклад, коли батько-усиновитель їздив за документами в Краматорськ тоді, коли там ішли активні бойові дії. Спочатку удочерили дівчинку, а в березні завдяки порталу «Сирітству-ні!» знайшли і хлопчика в Краматорському будинку дитини. До слова, за рік з порталу www.sirotstvy.net в сім'ї потрапило 1300 дітей», - розповідає Дар'я Касьянова. 

Дар'я Касьянова виділила три проблеми, що виникли через ситуацію в країні. В першу чергу, це зростання біологічного сирітства з причини загибелі батьків. При цьому родичі не можуть оперативно оформити опіку, оскільки не працюють установи, суди, служби у справах дітей, бувають втрачені свідоцтва про народження, інші дитячі документи. По-друге, це зростання соціального сирітства, коли сім'ї переселенців потрапляють під вплив інтернатів, які пропонують «на час» забрати дитину на повне державне забезпечення. По-третє, вперше за багато років виникло таке явище, як безпритульні діти, багато в чому, через нездатність батьків пояснити дітям, що відбувається, через агресію і психоемоційний стан дітей. 

З метою надання психологічної допомоги переселенцям з Донбасу Гуманітарний штаб «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова запускає новий проект - «Психологічна служба Гуманітарного штабу». 250 кризових психологів, які підготовлені спеціально до роботи з наслідками війни, працюватимуть в тому числі з дітьми із зони АТО у віці 3-16 років, з дітьми з прийомних сімей і дитячих будинків сімейного типу, а також з дітьми, які постраждали психічно і фізично за весь час військових дій. 

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямками: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної, в тому числі медичної, допомоги; надання адресної допомоги. 

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адресу електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua. Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.

Кризовий інформаційний центр 
Гуманітарного штабу «Допоможемо»

Повернення до списку