Особистий кабінет

Новини

15.10.2014

В Маріуполі почала працювати «Мобільна жіноча консультація» фонду Ріната Ахметова

Прес-реліз 
м. Маріуполь 
15 жовтня 2014 

Пройти обстеження зможуть жінки з числа вимушених переселенців, а також жінки з сімей в складних життєвих обставинах 

Сьогодні, 15 жовтня, в Маріуполі в рамках діяльності Гуманітарного штабу «Допоможемо» при фонді Ріната Ахметова і Маріупольського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Маріупольської міської ради розпочала роботу «Мобільна жіноча консультація». Протягом місяця, до 15 листопада включно, жінки з числа вимушених переселенців, а також жінки з сімей в складних життєвих обставинах зможуть безкоштовно та анонімно пройти якісну комплексну діагностику органів репродуктивної системи. При собі жінці необхідно мати паспорт та довідку про реєстрацію тимчасового переселенця в Маріуполі або документ з міської соцслужби, який підтверджує, що жінка з родини в складних життєвих обставинах. 

«Виходячи з такої клініки, жінка має повне уявлення про своє здоров'я, - розповідає Вікторія Миколаюк, керівник програми«Рак виліковний»фонду Ріната Ахметова. - Таку можливість ми хочемо надати і жінкам, які вимушено покинули своє рідне місто і не можуть пройти регулярне обстеження. При фонді Ріната Ахметова вже більше двох місяців працює Гуманітарний штаб «Допоможемо», створений з метою допомоги жителям Донбасу, які постраждали в ході збройного конфлікту. Під цілі штабу переорієнтовані і програми фонду, в тому числі, програма «Рак виліковний», спрямована на поліпшення якості діагностики та лікування раку за допомогою новітнього устаткування і шляхом впровадження передового світового досвіду». 

«Мобільна жіноча консультація» - це спеціалізований 18-метровий автопоїзд, створений за європейським зразком для комплексного обстеження органів репродуктивної системи приблизно у 5000 жінок на рік. Усередині цієї клініки на колесах знаходиться два спеціалізованих кабінети - гінекологічний - з апаратом УЗД, кольпоскопом, інвентарем для забору цитологічного матеріалу, і мамологічний кабінет - де жінкам роблять мамографію грудних залоз. 

Головний лікар Маріупольського онкодиспансеру Сергій Волошин: «У нас в місті не так багато мамографів - всього три. І для жінок досить складно потрапити на мамограму, хоча, як відомо, всім жінкам після 40 років раз на два роки потрібно проводити таке обстеження. Також важливим, особливо для переселенців, є той факт, що Гуманітарний штаб при фонді Ріната Ахметова забезпечує діагностику безкоштовно. В «Мобільній жіночій консультації» встановлено обладнання з хорошою роздільною здатністю, що дозволяє виявляти пухлини в молочній залозі навіть на ранніх стадіях». 
Акція приурочена, в тому числі, до Всеукраїнського дня боротьби з раком грудної залози -20 жовтня. 

Інформацію про запис і можливості обстеження в Мобільної жіночої консультації можна отримати за телефоном гарячої лінії 0 800 50 9001 (безкоштовно з усіх телефонів), 0629 33 52 25. 

Довідка: 

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямками: евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної, в тому числі медичної, допомоги; надання адресної допомоги. 

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адресу електронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua.  Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні. 

Кризовий інформаційний центр 
Гуманітарного штабу «Допоможемо» 
При фонді Ріната Ахметова 
+38 044 502 52 12

Повернення до списку