Особистий кабінет

Новини

30.10.2014

Гуманітарний штаб Ріната Ахметова та ДТЕК розпочинають спільний проект «Збережемо життя!»

Прес-реліз 
м. Київ 
30 жовтня 2014 

Сьогодні, 30 жовтня, в ході прес-конференції в ІА «Українські Новини» Гуманітарний штаб РінатаАхметова і компанія ДТЕК представили спільний довгостроковий проект «Збережемо життя!», Якийстартує в листопаді 2014 і триватиме до травня 2015. Цей проект - частина масштабної програмиРіната Ахметова «Допоможемо дітям», яка включає в себе гуманітарну, медичну, психологічну таадресну допомогу для дітей, які перебувають в зоні проведення АТО або постраждали в ході військовихдій. Мета проекту «Збережемо життя!» - порятунок дітей від травм і смерті в зоні бойових дій і там, девони недавно закінчилися.

«Гуманітарний штаб Ріната Ахметова вперше представляє на національному рівні масштабний проект, спрямований, з одного боку, на запобігання трагедій, з іншого боку, - на надання допомоги, якщо лихо вже сталося, - розповідає Римма Філь, координатор Гуманітарного штабу. - Причому нам важливодопомогти дітям не тільки у лікуванні, а й оперативно надати якісну психологічну допомогу. Отримуючищодня дзвінки на «гарячу лінію», реалізуючи проекти адресної та психологічної допомоги, ми розуміємомасштаб проблеми. Діти - це мішень сьогодні. Тільки зараз під опікою Штабу і ФК «Шахтар» знаходяться20 поранених дітей. Точних же даних про кількість постраждалих в зоні АТО дітей немає ні у кого. Аленедавній випадок в Зугресі, коли школярі підірвалися на бомбі на території заводу, історії, які мидізналися від прийомних сімей, з якими працює фонд Ріната Ахметова, від підприємств СКМ, якіперебувають у Східній Україні, - все це говорить про системну проблему ».

Проект складається з двох частин: інформування дітей про загрози в зоні АТО і надання медичної,психологічної допомоги, якщо не вдалося уникнути трагедії. Уже сьогодні в рамках проекту стартуєінформаційна кампанія: зараз у школярів на мирних територіях канікули, в багатьох містах СхідноїУкраїни діти взагалі не ходять до школи, у них з'являється багато вільного часу.

На підставі інформаційних матеріалів ЮНІСЕФ, Гуманітарний штаб і ДТЕК видали брошуру накладом10 000 примірників, а також 5000 плакатів. В брошурі доступною для дітей та підлітків мовою викладено,яких зон краще уникати, де може бути небезпечно, на що потрібно звертати увагу, на які предмети і що робити в разі їх виявлення.

 


Поширювати інформаційні матеріали буде компанія ДТЕК, яка має розширену мережу підприємств у Донецькій і Луганській областях. «Ми виступили з ініціативою цього проекту, тому що діти, постраждалів Зугресі, - це діти наших співробітників, - повідомив Анатолій Соловйов, представник Департаментусоціального розвитку ДТЕК. До сих пір 3 дитини, яким вдалося вижити, знаходяться на лікуванні, їхпідтримує Штаб Рината Ахметова. Але ми хочемо не допустити подібні ситуації в майбутньому. ДТЕКзабезпечить цими матеріалами всі міста присутності підприємств - Курахово, Кіровське, Зугрес,Миронівське, Моспіне, Щастя, Ровеньки, Свердловськ. В 69 школах із залученням інструкторів ДСНС пройдуть спеціальні уроки. Окрему роботу проведемо з усіма працівниками ДТЕК і членами їх сімей.

Крім розповсюдження інформаційних матеріалів в навчальних установах, будуть проводитися лекції,адресна робота з прийомними сім'ями, дитячими будинками сімейного типу, поширення брошур іплакатів в місцях масового перебування людей, у соціальних і комунальних установах Донецької таЛуганської областей.

Ініціатори проекту закликали представників ЗМІ, волонтерів, активістів допомогти в поширенні цієїважливої ​​інформації, а також попросили інформувати про нещасні випадки, в яких постраждали діти взоні АТО, - Гуманітарний штаб Ріната Ахметова допомагатиме в лікуванні, в наданні допомогипсихологів.

Довідка:

Гуманітарний штаб «Допоможемо» при Фонді Ріната Ахметова працює за чотирма напрямками:евакуація людей із зони військових дій; розміщення переселенців; надання гуманітарної, в тому числімедичної, допомоги; надання адресної допомоги.

При Гуманітарному штабі працює єдиний багатоканальний телефон 0 800 50 9001 та адресуелектронної пошти helpdonbass@fdu.org.ua . Дзвінки на гарячу лінію безкоштовні.

Кризовий інформаційний центр
гуманітарного штабу
Ріната Ахметова

Повернення до списку