Особистий кабінет

Новини

15.06.2015

ЗАЯВА Гуманітарного штабу Ріната Ахметова у зв'язку з блокуванням допуску гуманітарних вантажів для мирного населення Донбасу за лінію зіткнення

З 3 червня Гуманітарний штаб Ріната Ахметова не може доставити допомогу мирному населенню Донецької та Луганської областей, яке знаходиться за лінією зіткнення.

В результаті військових дій в районі Мар'їнки блокпости в секторі "Б" (через які доставляли набори виживання) були закриті 3 червня і до сьогоднішнього дня не працюють на пропуск всіх гуманітарних вантажів.

Штаб Ріната Ахметова запропонував альтернативні варіанти доставки гуманітарної допомоги мирним жителям непідконтрольних України територій. Листом від 06.06.2015 начальнику Генштабу В.М. Муженко Штаб просив відкрити для проходження гумдопомоги пункт пропуску в Артемівську і 12.06.2015 року отримав дозвіл на прохід автоколони через блокпости в секторі «С». Листом №0350/15 про рух гуманітарної колони Штаб поінформував усі відповідальні міністерства та відомства. Однак 13.06.2015, о 19:30 після проходження фіскального та митного контролю біля мікрорайону Майорськ м. Горлівка рух колони з гуманітарним вантажем було заблоковано батальйоном «Патріот» ЗСУ, незважаючи на наявність дозволів та дотримання всіх встановлених процедур.

Ця ситуація - результат відсутності системи допуску гуманітарної допомоги, а також неузгоджених дій служб, які управляють процедурами в зоні АТО. Тому Гуманітарний штаб Ріната Ахметова знову звертається до всіх, хто працює в сфері надання гуманітарної допомоги, з ініціативою розробити і прийняти чіткі правила розподілу гуманітарної допомоги, виконавши наступні кроки:

1. Рішенням Штабу АТО визначити пункт пропуску саме для гуманітарних вантажів. Також визначити, через які пункти пропуску можуть йти гуманітарні вантажі у випадку, якщо основний пункт закритий.

2. Визначити представника від гуманітарних місій, який братиме участь у нарадах Штабу АТО, присвячених темі допуску гуманітарних вантажів. Таким представником може стати Управління з координації гуманітарних питань ООН в Україні.

3. Розробити і прийняти профільний Закон про надання гуманітарної допомоги в умовах воєнних дій.

Ми просимо створити зрозумілу і прозору процедуру для виконання нашого спільного завдання - порятунку життів мирних українців на непідконтрольних територіях.

Наступна колона Гуманітарного Штабу буде відправлена ​​з Дніпропетровська до Донецька 17 червня. Ми сподіваємося, що вона безперешкодно проїде не тільки в середу, а й в усі наступні дні. Це стане доказом того, що гуманітарні вантажі не блокують навмисно.


Повернення до списку